U některých služeb je možné si vybrat i variantu Dárkového poukazu. Pokud služba tuto možnost neposkytuje, můžete si o poukaz napsat.

Aby kosmetika pomáhala a neškodila.

V oboru kosmetiky se pohybuji od r.2005 jako kosmetická poradkyně, vizážistka, kosmetička a pedikérka. Od r. 1996 mám vystudovanou střední zdravotnickou školu a péče o kůži mě vždy zajímala.

A proto mě nadzvedl článek kde blogerka testuje kosmetiku. Značky které testovala patří na trhu mezi ty na bázi vody a nepomáhají. Vlastně pomáhají. Vašim penězům ven z Vaší peněženky.

Nebudu se zmiňovat o jednotlivých značkách. Shrnu účinky a co hledat ve složení kosmetických přípravků. A proč funguje jedno a nefunguje druhé. Jak poznat kvalitní přípravek po namazání.

Při výběru kosmetických přípravků je nejdřív třeba se zamyslet nad tím jaký typ pleti máte. Pleť se věkem mění. Na její kvalitu působí mnoho vlivů. Obecně se kosmetičky učí, že po 50 roku věku je pleť již suchá. Jenže tato hranice se postupně snižuje, díky životnímu stylu a prostředí ve kterém žijeme. Pokud Vás začne kůže na obličeji po odlíčení táhnout je velmi pravděpodobné, že se stala suchou nebo dehydratovanou.

Máme 4 základní typy pletí.

- suchá

- smíšená

- mastná

- problematická

Typ pleti si nechte určit u odborníka. Profesionální prodavačka v drogerii toto musí umět.

Pokud v obchodě narazíte na podavačky – ty co podají Vámi vybraný příspěvek a neporadí – běžte do jiného obchodu.

Je tristní postavit 70 letou paní před 10 stojanů se rtěnkami, ať si sama vybere a nenechat jí tam ani štětec s čističem na štětce a zrcátkem, aby si mohla vyzkoušet odstín. Nebo rtěnky zkoušet na hřbet ruky. Za prvé je to nehygienické. Za druhé rty mají červený pigment a pigmentují jinak než kůže na hřbetu ruky.

Problematickou pletí se myslí pleť aknózní, s lupénkou a jinými kožními nemocemi. Tuto pleť svěřte do rukou odborníka – kosmetičky, dermatologa v kosmetickém salonu. Bohužel většina kožních lékařů nepozná jednotlivé typy pletí natož, aby pomohly s problematickou pletí.

Co vyžaduje každá pleť?

- pravidelné čištění 2x denně

- masku jednou za 3 dny (peeling jedou týdně)

- sérum – podle toho co potřebuji řešit. Séra působí ve škáře a tam dodávají vitamíny.

- krém 2x denně – působí ve vrchní vrstvě kůže a nedostanou se níže.

- ochranu

A ještě jednu radu před tím než se pustíme do jednotlivých typů pletí. Vybírejte přípravky, které obsahují olej (oil), ne vodu (aqua).

Proč?

No jednoduše proto, že vitamíny A, E a D jsou rozpustné v tucích a nevážou se na vodu. Tudíž jen díky oleji se dostanou dovnitř kůže kde se přirozenou chemickou reakcí změní na tolik potřebnou hydratační složku. V případě vody zůstanou na povrchu kůže, kde se zničí.

Dejte si pozor na denní a noční krémy. Přes den je třeba používat hutnější krémy, protože je pleť více namáhána. Přes noc lehčí krémy, protože pleť není tak namáhána a hlavně vylučuje nečistoty z těla. Na to potřebuje prostor. Ne být "zabetonovaná" hutným krémem.

Výrobci to však zaměňují – lehčí krémy dávají na den a hutnější na noc. Krémy si kupte a otočte.

Suchá pleť

Sáhněte po čistícím mléku, toniku bez alkoholu, hydratační masce a hydratačním krému. Peeling je nevhodný.

Smíšená pleť 

Smíšená pleť má dva podtypy suchý a mastný.

Pokud máte sušší typ, tak sáhněte po čistícím mléku, toniku z nízkým obsahem alkoholu nebo žádným, masce na smíšenou pleť nebo hydratační masce. Krém pro smíšenou pleť.

Pokud máte mastnější typ, tak sáhněte po čistící vodě (micerální), toniku s nízkým obsahem alkoholu, peelingu nebo masce pro smíšený typ pleti, krém pro smíšenou pleť.

Mastná pleť

Micerální vodu, tonikum s alkoholem, peeling nebo hluboko čistící maska s obsahem jílu, nemastný hydratační krém.

POZOR

Mastná pleť může být dehydratovaná. Pak je třeba jí hydratovat jako suchou a pak teprve řešit to, že je mastná.

Stále mějte na paměti číst složení přípravků. Jak je tam napsáno Aqua, tak nekupovat. Pokud nakupujete přes katalog nebo e-shop, tak si nechte od prodejce předložit složení výrobku nebo rovnou si vzít vzoreček nebo výrobek vyzkoušet. Poslední varianta je ta nejlepší.

A jak že poznám kvalitní výrobek jen vyzkoušením?

Jednoduše. Namažte si ho na ruce a pak sáhněte na papír. Pokud nechá flek, tak je to výrobek na bázi vody. Flek zanechávají vitamíny, které se nedostaly do kůže a zůstaly na povrchu jako lepkavá vrstva. Pokud flek není, je to správně. Olej se rychle vstřebává a vitamíny putují rovnou na své místo v kůži.

Kvalitního přípravku stačí nanést ve velikosti lískového oříšku nebo pětikoruny a rozetře se krásně po celém obličeji, rukou, nohou. Pochopitelně, že na tělo je třeba přípravku více.

Přeji mnoho zdaru při výběru kosmetiky.

Provozuji Mobilní salon Lidka. Pokud si nebudete vědět rady, ráda pomohu a poradím jak s typem pleti, tak i jak přípravky správně používat.

 

Zpět do obchodu